Lista rzeczy które mają wpływ na twoją przyszłość

Każdy z nas chciałby mieć szczęśliwe życie. Okazuje się, że jest wiele prawdy w powiedzeniu, które mówi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. To co robimy w teraźniejszości oraz decyzje jakie podejmujemy, w dużej mierze wpływają na nasze przyszłe losy. Przyjrzymy się więc najważniejszym obszarom, które decydują o tym, jakie będzie nasze dalsze życie.

Edukacja

Nie od dzisiaj wiadomo, że  edukacja ma duże znaczenie i nie warto na niej oszczędzać . Rodzice powinni więc dbać o edukację swoich dzieci już od najmłodszych lat. Ważna jest znajomość języków obcych oraz uczestniczenie w różnych zajęciach pozalekcyjnych. Wskazane jest także zadbanie o to aby dziecko w odpowiednim czasie nauczyło się pływać, podróżować i orientować w terenie. Podobnie jest z nauką prowadzenia samochodu. Jeśli zaniedba się te umiejętności w stosownym czasie później ich nabywanie wymaga poświęcenia większej ilości czasu i energii.

 Mając na względzie dobrą edukację dziecka należy zwracać dużą uwagę na indywidualne predyspozycje oraz talenty i nie zmuszać dziecka do nauki czegoś, czego nie lubi. 

Stabilizacja i dobre zarządzanie finansami

Pieniądze choć nie są w życiu najważniejsze, pozwalają zredukować stres i ułatwiają codzienne funkcjonowanie , dzięki czemu w przyszłość staje się bezpieczniejsza i po prostu przyjemniejsza. W budowaniu  dobrej pozycji finansowej  pomocna jest systematyczność i rozwaga. Każdy młody człowiek powinien wiedzieć, że nie warto kupować dóbr konsumpcyjnych na kredyt i zawsze trzeba mieć pewną kwotę oszczędności.

Dobry partner

Największym gwarantem szczęśliwej przyszłości jest dobry i zaufany partner. Nie od dzisiaj wiadomo, że we dwoje żyje się łatwiej. Ponadto są liczne trudne sytuacje, których nie rozwiążą żadne pieniądze, natomiast pomocny i wspierający partner będzie bardzo cenny.

Rozwój osobisty

Aby zapewnić sobie dobrą przyszłość nie można też zapominać o rozwoju osobistym. Każdy z nas potrzebuje satysfakcjonującej pracy i sukcesów osobistych. Mamy w sobie pewne pokłady kreatywności i zwykle szukamy obszarów w których możemy się realizować. Rozwój osobisty bardzo pomaga w osiąganiu sukcesów i sprzyja budowaniu równowagi życiowej.  Rozwój osobisty to pojęcie bardzo szerokie w ramach którego możemy pracować nad poprawą samooceny, możemy też szukać nowych pomysłów na motywowanie siebie do działania.  Ostatnio dużo nacisk kładzie się także na produktywność działania, dzięki czemu można lepiej zarządzać sobą w czasie i uzyskać równowagę między pracą a resztą życia.

Autor

  • Długoletni pracownik instytutu finansów. Jego doświadczenie obejmuje zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym. Lubi łowić ryby i jeździć konno.

2 komentarze do “Lista rzeczy które mają wpływ na twoją przyszłość

  1. Nie wolno zaniedbywać edukacji. Wiadomo, w młodości jest czas głównie na naukę, ale warto pamiętać, że mówi się także, że na naukę nigdy nie jest zbyt późno. Wykorzystaj dobrze czas, który masz do dyspozycji. Zrezygnuj z gier, telewizora i pustych rozrywek. Pomyśl o upływającym czasie.

  2. Nie warto marnować swojego czasu. Lepiej zrobić coś rozwijającego, coś co przyniesie korzyść w przyszłości. Telewizor, bezmyślne przeglądanie internetu, oto sposoby na to, aby stać w miejscu i nie rozwijać się.

Możliwość komentowania została wyłączona.