Formy zarabiania pieniędzy w internecie.

Wiele osób sądzi, że zarabianie przez internet byłoby dla nich idealnym rozwiązaniem, ale czy naprawdę da się w ten sposób osiągnąć satysfakcjonujące dochody? 

Zarabianie bez wychodzenia z domu

Internet daje wiele możliwości rozwoju, zwłaszcza teraz, gdy wiele firm z przenosi swoją działalność do sieci. Aby móc pracować w ten sposób wystarczy mieć stabilne łącze internetowe, dużo samodyscypliny i wysoką motywację. Z tym ostatnim bywa różnie, zwłaszcza jeśli nie ma się nad głową nadzorującego nas szefa. Nie jest to praca dla każdego, gdyż większość czasu spędza się w samotności, a zarobki bywają zróżnicowane i zależą głównie od naszego zaangażowania i umiejętności. Początki bywają mało spektakularne, ale warto rozwijać swoje kompetencje, które z czasem przyniosą pokaźne kwoty.

Jak zarobić pierwsze pieniądze, nie inwestując ani grosza?

Nagrywanie filmików i podcastów

Jeżeli chcemy zacząć zarabiać, nie inwestując pieniędzy, musimy na to poświęcić swój wolny czas. Najszybszym sposobem na dorobienie do pensji i zgarnianie ciekawych paczek PR(z których część rzeczy można odsprzedać na różnych portalach), jest wejście w świat YouTube. Nagrywanie krótkich, treściwych filmików poradnikowych z pewnością zaciekawi wielu widzów poszukujących wiedzy albo po prostu rozrywki. Jeśli potrafimy ciekawie mówić na pasjonujący nas temat, ale kamera nas onieśmiela, możemy zacząć nagrywać interesujące podcasty. Wraz ze wzrostem popularności naszego kanału, pojawią się firmy, oferujące ciekawe współprace i zaczną się pierwsze wpływy z reklam.

Wirtualna asysta

Praca jako wirtualny asystent/ wirtualna asystentka staje się coraz bardziej popularna. Osoby pracujące w ten sposób mogą równocześnie obsługiwać kilku klientów, dzięki czemu ich dochody są znacznie większe, niż dochody sekretarki czy asystentki zatrudnionej w konkretniej siedzibie firmy. Firmy stawiające pierwsze kroki w sieci, potrzebują wsparcia w najprostszych sprawach, jak wrzucanie ciekawych treści na Instagram lub Facebook, albo obsługa mailowa i telefoniczna klientów.

 Copywriting

Copywriting, czyli pisanie treści na zlecenie, to doskonała praca zdalna dla osób, które sprawnie przekładają myśli na klawiaturę. Przygodę z pisaniem można rozpocząć, realizując zlecenia na opisy produktów, pisząc treści na strony i blogi, albo transkrypcje.

Inwestowanie swoich środków w kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty jest od kilku lat jednym z topowych pomysłów na pomnożenie swoich środków. Giełdy kryptowalut kuszą szybkim zarobkiem – niekiedy w kilka tygodni można zwielokrotnić ilość zainwestowanych pieniędzy. Jednak jak każda inwestycja, także ta cechuje się możliwością straty części środków.

Autor

  • Długoletni pracownik instytutu finansów. Jego doświadczenie obejmuje zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym. Lubi łowić ryby i jeździć konno.

2 komentarze do “Formy zarabiania pieniędzy w internecie.

  1. Do największych pieniędzy dochodzą chyba YouTuberzy. Wystarczy obejrzeć ich materiały i zobaczyć jakimi samochodami jeżdżą i w jakich domach mieszkają. Trzeba tylko umieć dostarczać dobry content.

  2. Jestem wirtualną asystentką. Musze powiedzieć, że idzie mi to całkiem dobrze, a i wypłata jest przy tym przyzwoita. Do moich zadań zalicza się organizacja spotkań, telefonowanie do klientów i organizacja pracy.

Możliwość komentowania została wyłączona.